top of page
Image by Anthony DELANOIX

 
M A S A L S I   A V R U P A

.
.
2024 yılında yepyeni masalsı maceralar sizi bekliyor. Çeşitli tarihlerde Avrupa'yı keşfe çıkıyoruz. Budapeşte'den Prag'a, İsviçre Alplerinden Paris'e kadar birçok öykü önümüzde... Bu eşsiz deneyimi, kelimeler el verdiğince anlatacağız. Şimdi yerlerimizi alalım, detaylarıyla bu macerayı inceleyelim.

Maceramızın başlangıç noktası İstanbul olacak. Buradan otobüsle hareket ediyoruz. Rotamızdaki şehirleri ve yolları defalarca tecrübe ettik. Bu sayede en verimli versiyonu oluşturduk. On beş günlük masalsı yolculuğumuzda birbirinden güzel şehirleri ve köyleri ziyaret edecek, Avrupa'nın en güzel denizlerinde yüzeceğiz. Her şehre geniş bir zaman ayırdık. Koşuşturmaca ve sıkıcı kurallar eşliğinde geçen bir gezi bize göre değil. Bu nedenle ferah zaman, eğlence, kültürel edinim, unutulmaz anılar biriktirmek ve yeni dostlar kazanmak önceliğimiz...


 

ROTAMIZ

Image by sasa damjanovic

BELGRAD

Image by Claudio Schwarz

BERLIN

Image by Jace & Afsoon

AMSTERDAM

Image by Henrique Ferreira

VENEDIK

Image by Carlos Ibáñez

ROMA

Image by Kate Kasiutich

BUDAPESTE

Image by Sankalp Garg

VOLENDAM

Image by Chris Karidis

PARIS

Image by Kristine Tanne

CINQUE TERRE

Image by Clay Banks

VATIKAN

Image by Lachlan Gowen

PRAG

Image by Aswathy N

ZAANSE SCHANS

Image by Ilia Bronskiy

KANDERSTEG

Image by Giuseppe Mondì

FLORANSA

Image by Nafsika G.

SELANIK

TARİHLER

seyahat etme

17 - 31 Ağustos

seyahat etme

15 - 29 Eylül

Evleri · Tauber Almanya

1 - 15 Ekim
ÜCRET NE KADAR?
Turumuzun katılım ücreti, 1.490 Euro'dur. Erken kayıt ve peşin ödeme durumlarında özel indirimler sunulmaktadır.

ÜCRETE NELER DÂHİL?
Ulaşım, Konaklama, Kahvaltı, Rehberlik, Seyahat Sağlık Sigortası, Şehir Vergileri, Bagaj Hakkı

ÜCRETE NELER DÂHİL DEĞİL?
Kişisel giderler, tur ücretinin kapsamı dışındadır. İhtiyacınız varsa vize ücreti, kişisel beslenme giderleri, kişisel eğlence giderleri, kişisel alışveriş giderleri, müze ve sergi giriş ücretleri, şehir içi ulaşım giderleri, yurt dışı çıkış harcı...

VİZE & PASAPORT İŞLEMLERİ
Seyahatimiz için geçerli bir pasaporta ve pasaport türünüze göre Schengen vizesine ihtiyacınız bulunuyor. Eğer yeşil pasaport sahibiyseniz, vizeden muafsınız. Tüm vize işlemleri ile firmamız ilgilenmektedir.

Pasaport ve vize işlemleri için tıklayınız.
 
Vize
 evrakları için tıklayınız.


TUR RUTİNİNE DAİR

Seyahatimiz kapsamında çeşitli şehirlerde konaklama yapacağız. Tüm odalar iki kişiliktir. Sabah kahvaltısı bulunmaktadır. Konaklama esnasında ücretsiz internet erişiminden de faydalanabilirsiniz. 

 

Otellerde kahvaltı bulunmaktadır. Gün içindeki diğer öğünler için çeşitli seçenekler var. Market alışverişi, fast food ve yerel mekânlar gibi tercihleri değerlendirebilirsiniz.

 

Gittiğimiz şehirlerde serbest sürelerde alışveriş yapabilir, müze ziyaret edebilir, eğlenebilirsiniz.
 

Programımızı, çeşitli tecrübelerimizin neticesinde olabildiğince sadeleştirmeye çalıştık. Buna rağmen yine de otobüsle Avrupa turu konsepti, yoğun ve yer yer yorucu bir etkinliktir. Katılımcıların, bunu göz önüne alarak planlama yapması önemlidir. Otobüs yolculuğu, turun başlangıcındaki sınır kontrolleri, gece yolculukları gibi etkenler bulunmaktadır.

 

On beş günlük bu geziyi, bir fragman ya da özet gibi düşünebilirsiniz. İki haftalık süreçte birçok ülkeyi ziyaret edeceksiniz. Bu sayede tüm bu ülkeler hakkında izlenim sahibi olacaksınız. Aralarında çok sevdiğiniz ülkeler de olacak, pek ilginizi çekemeyen ülkeler de… Yeterli fikir sahibi olduğunuz için ilerideki seyahatlerinizde sevdiğiniz ülkelere geniş bir vakit ayırabileceksiniz. Bu açıdan Avrupa turları, oldukça bilgilendirici bir deneyim…

 

Tur esnasında birçok yeni dostunuz olacak. Gezilerimizde aile sıcaklığını hissediyoruz. Katılımcılarımız daha ilk günden kaynaşıyorlar ve otobüste çeşitli oyunlar oynayarak ilk durağımıza varana kadar eğleniyorlar. Dilediğiniz zaman geçmiş katılımcılarımızla görüşerek onlardan bilgi ve görüş alabilirsiniz.

 

Tur esnasında dilerseniz rehberimizle hareket edebilir, dilerseniz bireysel olarak gezebilirsiniz. Özgür tur konseptimizle her şehrin tadını rahatça çıkarabileceksiniz.


KISA KISA DİĞER BİLGİLER
Sürpriz Harcama Yok!
Sürpriz harcamalarla karşılaşmamanız için seyahat öncesinde her türlü ince detayı sizle paylaşıyoruz. Seyahate çıkarken yanınızda belirli miktarda cep harçlığı getirmenizde fayda var. Olası tüm kişisel harcamalarınız hakkında size bilgi veriyoruz. Bu sayede kendiniz için en uygun bütçe hesabını yapabilirsiniz.

Bavulda Neler Olsun?
Yolculukta bazı ihtiyaçlarınız olacak. Bavulunuzda getirmek isteyeceklerinizle ilgili olarak güzel bir liste hazırladık. Kendi istekleriniz doğrultusunda bu listeden faydalanabilirsiniz.

İhtiyaç listesi için lütfen buraya tıklayınız.

Banka Kartlarınız
Kredi ve banka kartlarınızı Avrupa'da kullanmak istiyorsanız, bankanızı arayarak ya da mobil şubeden kontrol ederek kullanılabirlik durumunu teyit edebilirsiniz. Rotamızdaki ülkelerin büyük kısmında para birimi olarak Euro kullanılıyor. Euro kullanmayan ülkelerde yapacağınız döviz işlemlerinde size yardımcı oluyoruz. Komisyon almayan ve yüksek kur farkı yansıtmayan döviz bürolarını tercih ediyoruz.

Telefon & İnternet
Telefonunuzu yurt dışında kullanmak isterseniz, hattınızı yurt dışı kullanım için kolayca aktif edebilirsiniz. Bu konuda önceden araştırma yapmak önemli. Yurt dışı kullanım için uygun konuşma ve internet paketleri var. Operatörünüzle görüşerek bu paketler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Avrupa'da da geniş internet kullanımı için yeni hat alabilirsiniz. Bu konuda yardımcı oluyoruz. Otellerimizde ücretsiz olarak internete bağlanabilirsiniz. Otobüste Wi-Fi bulunmuyor. Şehirlerde de birçok kamusal alanda ücretsiz Wi-Fi erişimi bulabilirsiniz.

Bütçe Tavsiyeleri
Yemek, müze ziyareti, alışveriş ve eğlence konusunda tüm tecrübemizi sizle paylaşıyoruz. Böylelikle bu Avrupa macerasından hem maksimum verimi alacak, hem de bütçenizi çok iyi değerlendireceksiniz. Sokaktaki tezgahta 1 €'ya satılan magnet, aynı şehirdeki bir dükkânda 4 €'ya satılabilir. Bu tarz küçük bilgilerin etkisi gerçekten muazzam fark...

Tura Tek Katılmak
Tura tek katılmak herhangi bir dezavantaj taşımıyor. Katılımcıların büyük kısmı bu maceraya yalnız geliyorlar. Samimi ortam, katılımcıların gelişime ve iletişime açık profilde olmaları, seyahat kültürünün birleştiriciliği ve yeni ülkeler görmenin heyecanı her şeyi kolaylaştırıyor. Daha ilk günden yeni arkadaşlarınızla güzel bir iletişim kuracaksınız.

 

Tur Programı İçin Tıklayınız.

Başvuru İçin Tıklayınız.

.

.

Bahçe yolu
bottom of page