Yurtdışı Seyahat

 

MASALSI AVRUPA


Temmuz ve Ağustos aylarında masalsı bir Avrupa macerası bizi bekliyor. Şirin ve konforlu otobüsümüzle Avrupa'yı keşfe çıkıyoruz. Roma'dan Paris'e, Prag'dan Kotor'a kadar birçok öykü önümüzde... Bu eşsiz deneyimi, kelimeler el verdiğince anlatmaya çalışacağız. Şimdi yerlerimizi alalım ve tüm detaylarıyla bu maceraya kısaca göz atalım.


TUR HAKKINDA
Maceramızın başlangıç noktası İstanbul olacak. Buradan otobüsle hareket ediyoruz. Rotamızdaki şehirleri ve yolları defalarca tecrübe ettik. Bu sayede en verimli versiyonu oluşturduk. On dört günlük masalsı yolculuğumuzda birbirinden güzel şehirleri ve köyleri ziyaret edecek, Avrupa'nın en güzel denizlerinde yüzeceğiz. Her şehre geniş bir zaman ayırdık. Koşuşturmaca ve sıkıcı kurallar eşliğinde geçen bir gezi bize göre değil. Bu nedenle ferah zaman, eğlence, kültürel edinim, unutulmaz anılar biriktirmek ve yeni dostlar kazanmak önceliğimiz.


ROTAMIZ NASIL?
Belgrad, Budapeşte, Amsterdam, Hollanda Köyleri, Brugge, Paris, İsviçre Alpleri, Milano, Cinque Terre, Floransa, Roma,
Vatikan, Venedik, Kotor, Ohrid, Selanik


TARİHLER
Birinci Kafile: 14 - 27 Ağustos 2021
İkinci Kafile: 17 - 30 Eylül 2021
Üçüncü Kafile: 10 - 23 Ekim 2021ÜCRET NE KADAR?
Turumuzun katılım ücreti 800 € olarak belirlenmiştir. Gezi esnasında herhangi bir ekstra ücretli tur bulunmamaktadır.


ÜCRETE NELER DÂHİL?
Ulaşım, Konaklama, Otel Konaklaması Sırasında Kahvaltı + Wi-Fi Erişimi, Profesyonel Rehberlik, Seyahat Sağlık Sigortası, Şehir Vergileri, Araç İçi İçecek Servisi, Günlük Su İhtiyacı, Bagaj Hakkı, Kişiye Özel Seyahat Kiti, Fotoğraf Çekimi, 7/24 Danışmanlık, Broşür Desteği


ÜCRETE NELER DÂHİL DEĞİL?
Kişisel giderler, tur ücretinin kapsamı dışındadır. İhtiyacınız varsa vize ücreti, kişisel beslenme giderleri, kişisel eğlence giderleri, kişisel alışveriş giderleri, müze ve sergi giriş ücretleri, 50 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcı...


VİZE & PASAPORT İŞLEMLERİ
Seyahatimiz için geçerli bir pasaporta ve pasaport türünüze göre Schengen vizesine ihtiyacınız bulunuyor. Eğer yeşil pasaport sahibiyseniz, vizeden muafsınız. Tüm vize işlemleri ile firmamız ilgilenmektedir.

Pasaport ve vize işlemleri için tıklayın.
 
Vize için gerekli evrakları öğrenmek için tıklayın.


KONAKLAMA & OTURMA PLANI
Masalsı turumuzda Avrupa'nın en güzel şehirlerinde birbirinden lüks ve hijyenik tesislerde konaklama yapacağız. Tüm odalar iki kişiliktir. Sabah kahvaltısı ve Wi-Fi olanağından ücretsiz faydalanabilirsiniz. Turumuz sırasında sırayla bir gece otelde konaklayacak, bir gece yolculuk yapacağız. Rutinimiz bu şekilde ilerliyor. Böylelikle rotamızdaki tüm şehirlere zamanında varmış oluyor ve gün içinde yapılan yolculukları minimum seviyeye indiriyoruz.
 
Gece yolculuklarımız eğlenceli ve rahat geçiyor. Çok fazla uzun yolculuğumuz yok. Otobanlar oldukça rahat. Düzenli olarak tam donanımlı dinlenme tesislerinde molalar veriyoruz. Kulağa biraz tuhaf gelebilir fakat turun en eğlenceli kısımlarından biri de bu şehirler arası yolculuklarda verilen molalar... Dinlendiğimiz bu tesislerde kafe, market, lavabo gibi kısımlar bulunuyor. Gece ilk defa geldiğiniz bir ülkede bu tarz bir tesiste kahve içmek, uyanık olan yeni arkadaşlarınızla sohbet etmek gerçekten hayatın küçük tatlılıklarından...

Otobüs oturma planımız ilk etapta kayıt sırasına göre yapılıyor. Ardından yolcularımızın eğer özel istekleri varsa, kendilerine o koltukları veriyoruz. Son aşamada, çeşitli uyum kriterlerine göre oturma planını netleştiriyoruz. Tur esnasında otel konaklama planı ve otobüs oturma düzeni ile ilgili içinize sinmeyen bir durum olursa, tur koordinatörlerimize dilediğiniz zaman durumu bildirerek talepte bulunabilirsiniz.


KISA KISA DİĞER BİLGİLER
Sürpriz Harcama Yok!
Gezimiz esnasında ekstra ücretli tur bulunmuyor. Sürpriz harcamalarla karşılaşmamanız için seyahat öncesinde her türlü ince detayı sizle paylaşıyoruz. Seyahate çıkarken yanınızda belirli miktarda cep harçlığı getirmenizde fayda var. Olası tüm kişisel harcamalarınız hakkında size bilgi veriyoruz. Bu sayede kendiniz için en uygun bütçe hesabını yapabilirsiniz.

Bavulda Neler Olsun?
Yolculukta bazı ihtiyaçlarınız olacak. Bavulunuzda getirmek isteyeceklerinizle ilgili olarak güzel bir liste hazırladık. Kendi istekleriniz doğrultusunda bu listeden faydalanabilirsiniz.

İhtiyaç listesi için lütfen buraya tıklayın.

Banka Kartlarınız
Kredi ve banka kartlarınızı Avrupa'da kullanmak istiyorsanız, bankanızı arayarak ya da mobil şubeden kontrol ederek kullanılabirlik durumunu teyit edebilirsiniz. Rotamızdaki ülkelerin büyük kısmında para birimi olarak Euro kullanılıyor. Euro kullanmayan ülkelerde yapacağınız döviz işlemlerinde size yardımcı oluyoruz. Komisyon almayan ve yüksek kur farkı yansıtmayan döviz bürolarını tercih ediyoruz.

Telefon & İnternet
Telefonunuzu yurt dışında kullanmak isterseniz, hattınızı yurt dışı kullanım için kolayca aktif edebilirsiniz. Bu konuda önceden araştırma yapmak önemli. Yurt dışı kullanım için uygun konuşma ve internet paketleri var. Operatörünüzle görüşerek bu paketler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Avrupa'da da geniş internet kullanımı için yeni hat alabilirsiniz. Bu konuda yardımcı oluyoruz. Otellerimizde ücretsiz olarak internete bağlanabilirsiniz. Otobüste Wi-Fi bulunmuyor. Şehirlerde de birçok kamusal alanda ücretsiz Wi-Fi erişimi bulabilirsiniz.

Yüzme Noktalarımız
Rotamızda Cinque Terre ve Kotor'da yüzme şansımız bulunuyor. Bu iki bölgeye de geniş zaman ayırdık. Özellikle Cinque Terre'de birbirinden güzel plajlar bulunuyor. Bu masmavi denizlerin tadını doyasıya çıkaracağız.

Bütçe Tavsiyeleri
Yemek, müze ziyareti, alışveriş ve eğlence konusunda tüm tecrübemizi sizle paylaşıyoruz. Böylelikle bu Avrupa macerasından hem maksimum verimi alacak, hem de bütçenizi çok iyi değerlendireceksiniz. Sokaktaki tezgahta 1 €'ya satılan magnet, aynı şehirdeki bir dükkânda 4 €'ya satılabilir. Bu tarz küçük bilgilerin etkisi gerçekten muazzam fark yaratıyor.

Tura Tek Katılmak
Tura tek katılmak herhangi bir dezavantaj taşımıyor. Katılımcıların büyük kısmı bu maceraya yalnız geliyorlar. Samimi ortam, katılımcıların gelişime ve iletişime açık profilde olmaları, seyahat kültürünün birleştiriciliği ve yeni ülkeler görmenin heyecanı her şeyi kolaylaştırıyor. Daha ilk günden yeni arkadaşlarınızla güzel bir iletişim kuracaksınız.

Tura başvurmak için lütfen tıklayın.

Detaylı günlük program için lütfen tıklayın.