top of page
Kış Fox

 

SVALBARD KUTUP MASALI

Yumuşak Oyuncak


En özel rotalarımızdan biriyle karşınızdayız. Daha önce hiç denenmemiş masalsı ve unutulmaz bir macera bizi bekliyor. Üzerinde yaşam bulunan en uç noktaya gideceğiz. Svalbard, tüm mucizeleriyle birlikte önümüzde...

Svalbard, Kuzey Kutbu'nda yer alan büyük bir ada... Birçok ülkenin Svalbard üzerinde hak sahipliği bulunuyor. Bugün adada yaklaşık 3.000 insan yaşıyor. Kutup ayılarının sayısı ise çok daha fazla... Bu nedenle dikkatle keşfedilmesi gereken bir coğrafya burası. Bölgede evlerin, arabaların ve dükkânların kapıları genellikle kilitlenmiyor. Bunun nedeni de, bir Kutup ayısı ile karşılaşırsanız hemen güvenli bir yere sığınabilmeniz... Adada, dünyanın en hızlı internet altyapılarından biri bulunuyor. Kutup ayıları bölgedeki tek hayvan türü değil. Balinalar, morslar, Kutup tilkileri, Kutup kuşu Puffinler, ren geyikleri, Husky köpekleri ilk akla gelenler...

Svalbard'ı ziyaret edeceğimiz dönemde güneş hiç batmayacak. Yılın belirli dönemleri tamamen karanlık, belirli dönemleri de tamamen aydınlık geçiyor. Biz daha fazla aktivite yapabilmek için yaz dönemini seçtik. İlerleyen dönemde Kuzey ışıklarını görebilmek için karanlık dönemde de nefis yolculuklar yapacağız.

Küresel bir felaket ihtimaline karşı, dünyadaki tüm bitki ve besinlerin tohumları burada saklanıyor. Kıyamet Ambarı ya da Nuh'un Ambarı olarak bilinen bu tesiste, 500 milyondan fazla tohum muhafaza ediliyor. Kıyamet Ambarı, NASA üssü, hayalet şehir Pyramiden, milyonlarca yıllık fosiller, günlük hayatta denk gelemeyeceğimiz canlılar, tarihi kömür madenleri ve çok daha fazlası bu macerada...

Ülkemizden Svalbard'a direkt uçuş bulunmuyor. Burası, İstanbul'un yaklaşık 4.200 KM kuzeyinde yer alıyor. Masalsı topraklara ulaşabilmek için Oslo aktarmalı bir uçuş yapacağız. Bu uçuş sayesinde Oslo'yu gezmek için de koca bir gün ayırdık. Oslo ve Svalbard'da lüks otellerde konaklama yapacağız. Adadaki tüm aktiviteler ücrete dâhil. Her anlamda zengin içerikli ve kaliteli bir deneyim sunmaya çalıştık.


TARİHLER NELER?
21 - 26 Ağustos 2024


ROTA NASIL?
Oslo
Longyearbyen
▪ Pyramiden


 

ÜCRET NE KADAR?

Turumuzun katılım ücreti 3.800 Eurodur. Bu tutar karşılığında size hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden bir tanesini yaşatmaya söz veriyoruz. Rotamız oldukça sıradışı noktalardan oluşuyor. Ulaşım, konaklama ve aktivite giderleri nedeniyle tur ücreti bu şekilde belirlendi. Ücret ve ödeme planı konusunda elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Özel indirim fırsatları ve uygun taksitlendirme için bize ulaşabilirsiniz.

ÜCRETE NELER DÂHİL?

 İstanbul - Oslo - İstanbul Uçuşları

Oslo - Longyearbyen - Oslo Uçuşları

 Svalbard İçi Ulaşım

Oslo İçi Ulaşım

Oslo'da Lüks Konaklama

 Havalimanı Transferleri

Svalbard'da Lüks Konaklama

Sabah Kahvaltıları

Seyahat Sağlık Sigortası

Şehir Vergileri

Seyahat Kiti

Profesyonel Rehberlik

Yerel Rehberlik

Fotoğraf Çekimi

Pyramiden Turu

Tekne İle Buzul Turu

ATV Motor İle Svalbard Turu

Fosil Turu

All In One Turu

Kömür Madenleri Turu

Kıyamet Ambarı Turu

Tüm doğa ve aktivite turları ücrete dâhildir. Gezi esnasında hiçbir ek ücret talep edilmemektedir.

TUR PROGRAMI

Birinci Gün | Oslo

Turumuzun ilk günü sabah erken saatlerde İstanbul’dan Oslo’ya hareket ediyoruz. Oslo’ya vardığımızda ilk olarak merkezdeki otelimize yerleşeceğiz ve dinleneceğiz. Molamızın ardından başkenti doyasıya gezeceğiz. Akşam saatlerinde yemekten sonra güzel bir mekânda kahvelerimizi içerken, ertesi gün yapacağımız masalsı yolculuk üzerine keyifli bir sohbet edeceğiz. Ardından otelimize geçerek dinleniyoruz ve ertesi sabahki uçuşumuz için hazırlanıyoruz. Haydi uyuyalım.

 

İkinci Gün | Longyearbyen

Eşsiz bir uçak yolculuğu yapıyoruz müthiş manzaralar eşliğinde. Öğle saatlerinde Svalbard’ın merkezi olan Longyearbyen’a ineceğiz. Burada bulunduğumuz dönemde güneş hiç batmayacak. Bu sayede günün her saatini dolu dolu geçirebiliriz. Havalimanından özel aracımızla otelimize geçeceğiz ve dinleneceğiz. Daha sonra ilk aktivitelerimizi yapmak üzere yine özel aracımızla otelden ayrılacağız. Gezi boyunca Norveçli yerel rehberlerimiz yanımızda olacaklar. Aracımız bizi ATV parkuruna getirecek. Yaklaşık dört saat sürecek bir macera şimdi başlıyor. ATV motorlarla Svalbard’ın en özel noktalarına doğru yol alacağız. Düzenli olarak fotoğraf molaları vereceğiz ve ada ile ilgili en güzel bilgileri dinleyeceğiz. Akşam saatlerinde çok güzel bir mekânda canlı müzik eşliğinde yemeklerimizi yerken, adadaki ilk günümüzün kritiğini yapacağız. Ardından otele geçerek dinlenebiliriz. Fakat burada gece saatlerinde de hava aydınlık olduğu için istediğimiz gibi vakit geçirebiliriz.

 

Üçüncü Gün | Longyearbyen

Oteldeki müthiş kahvaltının ardından yeni güne başlıyoruz. Gün ışığında uyumak zor olabileceği için odalarımız bu duruma karşı hazırlıklı… Svalbard’da bölgenin en kaliteli ve büyük oteli olan Radisson Blu’da konaklayacağız. Bugün birkaç güzel etkinliğimiz var. İlk olarak Kıyamet Ambarı’na gideceğiz ve ambar hakkında çok güzel bilgiler edineceğiz. Ardından tarihi kömür madenlerine gideceğiz. Günün ikinci yarısında ise muhteşem bir deneyim bizi bekliyor: Fosil turu… Milyonlarca yıllık fosillerin peşine düşüyoruz. Burada yaklaşık 30 milyon yıllık bitki fosillerinden bahsediyoruz. Rehberimiz, her birimize özel ekipman çantaları verecek ve Svalbard tepelerinde nefis bir yürüyüşe başlayacağız. Bulduğunuz fosili yanınızda götürme hakkınız bulunuyor. Bir seyahatten kalabilecek en güzel hatıralardan olabilir bu fosiller. Şimdiden heyecanlandırmaya yetiyor. Bu eşsiz deneyimin ardından yemeğe kadar dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

Dördüncü Gün | Pyramiden

Sabah kahvaltısının ardından özel servisimiz bizi otelden alarak limana bırakacak. Güzel bir deniz yolculuğu bizi bekliyor. Balinalar, morslar, Puffin kuşları ve daha nicesi… Birkaç saatlik güzel bir tekne yolculuğunun ardından hayalet şehir Pyramiden’deyiz. Bir zamanlar binlerce insanın yaşadığı bu şehirde şimdi büyük bir sessizlik hâkim. Okul, hastane, parklar, evler, kafeler ve diğer yapılar dimdik ayakta. Kendinizi bir kıyamet sonrası filminde gibi hissedebilirsiniz. Terk edilen evlerdeki piyanoları veya okulun spor salonundaki onlarca yıllık futbol topunu görebilmek mümkün. Hepimiz için tarifsiz bir deneyim olacak Pyramiden. Yerel rehberimiz, şehrin dünden bugüne neler yaşadığını en ince ayrıntılarıyla bizle paylaşacak. Burada nefis fotoğraflar ve videolar çekeceğiz. Gezi boyunca fotoğraf makinemiz, mikrofonumuz ve drone kameramız yanımızda… Şimdiden fotoğraf ve video için güzel fikirler bulmaya çalışalım.

 

Beşinci Gün | Longyearbyen

Pyramiden macerası sonrasında tekrar merkezdeyiz. Adadaki son günümüzün de dolu dolu geçmesi için harekete geçiyoruz. İlk olarak bölgedeki NASA üssünü dışarıdan ziyaret edeceğiz. Ardından "All In One" adı verilen doğa ve fotoğraf aktivitesine katılacağız. Kutup ayıları, ren geyikleri, Kutup tilkileri ve diğer canlıları fotoğraflamak için parkura geçiyoruz. Canlıları rahatsız etmeden ve yaşam alanlarına herhangi bir müdahalede bulunmadan dikkatli şekilde bu aktivitemizi yapacağız. Ardından Husky çiftliğini ziyaret edeceğiz ve bu şirin köpeklerle vakit geçireceğiz. Turlarımızda hayvanların ticari olarak kullanıldığı hiçbir aktiviteye katılmıyoruz. Yaşam alanlarına en ufak şekilde olumsuz etki etmeden vakit geçirmeye özen gösteriyoruz. Akşam saatlerinde adaya güzel bir veda edeceğiz ve son yemeğimizde doyasıya eğleneceğiz. Gece yarısı uçakla Oslo’ya geçeceğiz ve havalimanına yakın konumda bulunan otelimize yerleşeceğiz.

 

Altıncı Gün | Oslo

Oteldeki kahvaltının ardından son uçuşumuz için hazırlanıyoruz. Öğleden sonra Oslo – İstanbul uçuşu yapacağız ve evimize döneceğiz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varmayı planlıyoruz. Uçuş saatleri, seyahat dönemindeki hava durumuna ve firmaların planlamalarına göre değişiklik gösterebilir. Bu masalsı macera için önceden yapmamız gereken hazırlıkları, çantamıza neler almamız gerektiğini, adada nelere dikkat edeceğimizi ve diğer tüm detayları sizle paylaşacağız. Başarılı ve verimli bir seyahatin anahtarı, bu tür detaylardan geçmektedir. Svalbard macerası, insanların hayatlarında belki de bir defa yaşayabilecekleri türden bir macera… Bu nedenle serüvenimizin her anının dolu dolu ve kaliteli geçmesini, bu seyahatten hayatınızın geri kalanında size fayda sağlayacak tecrübeler elde edebilmenizi istiyoruz. Bundan yirmi yıl sonra bile bu günleri hatırladığınızda, "İyi ki oradaydım." diyebilmeniz, her şeye değer.

Tüm vize işlemleri ile biz ilgileniyoruz.

Norveç'ten Schengen vizesi alıyoruz.

Gezilerimizde ekstra ücretli tur bulunmuyor.

Pandemi ve diğer zorunlu durumlardan dolayı etkinlik ertelenirse veya iptal edilirse, herhangi bir kesinti olmadan katılımcıya ücret iadesi yapılmaktadır. Tüm haklarınız, TÜRSAB kriterlerine uygun olarak hazırlanan paket tur sözleşmesi ile güvence altındadır.

Başvuru için lütfen tıklayınız.

 Renkli Kuş
bottom of page