Image by Rae Tian

 

HARRY POTTER LONDRA'DA


Eylül ayında masalsı bir Harry Potter macerasına adım atacağız. Dört günlük Londra turumuz kapsamında Harry Potter serisinin çekim mekânlarını, Warner Bros stüdyolarını, Londra'nın önemli yapılarını ziyaret edeceğiz.


TUR HAKKINDA
Maceramız, İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleşecek. İstanbul'dan Londra'ya direkt uçuşla ulaşacağız. Gezimizde herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyor. Belirlenen tur ücretine, İngiltere vizesi bedeli dâhildir. Vize işlemleri ile firmamız ilgilenmektedir. Londra turumuzda Harry Potter serisinin çekim mekânlarının yanı sıra Sherlock Holmes'ün evini, Londra'nın en ünlü ve önemli yapılarını, birbirinden değerli müzeleri de ziyaret edeceğiz. Organizasyonlarımızda ekstra ücretli hiçbir tur yoktur.


TARİHLER
Birinci Kafile: 1 - 4 Eylül 2021
İkinci Kafile: 2 - 5 Ekim 2021NERELERİ ZİYARET EDECEĞİZ?
Turumuzun ana konsepti her ne kadar Harry Potter olsa da, böyle bir macerada sizi başka sürprizler de bekliyor. Londra, dünyanın en önemli kentlerinden biri... Burada ziyaret edeceğimiz çok sayıda yer bulunuyor. Güzel bir planlama yaptık. Dört gün boyunca verimli bir programımız olacak. Akşam saatlerinde ise bizi Londra'nın ışıltılı yaşamı bekliyor.

 

Warner Bros Stüdyoları

King's Cross İstasyonu

Buckingham Sarayı

Westminster Sarayı

Big Ben Saat Kulesi

London Eye

Tower Bridge

Gandhi Anıtı

Piccadilly Circus

Portobello

Shakespeare's Globe

Hyde Park

Camden Pazarı

Oxford Caddesi

Sherlock Holmes Evi

Britanya Kütüphanesi

Britanya Müzesi

Çin Mahallesi

Ulusal Galeri

Ulusal Portre Galerisi

Chuchill Anıtı

Sky Garden

Milenyum Köprüsü

Leicester Meydanı

Londra Kalesi

St. Paul Katedrali

Doğa Tarihi Müzesi

Bilim Müzesi

Victoria & Albert Müzesi

Tate Modern

Carnaby

Borough Market

Neal's Yard

Covent Garden

Temple Church

Trafalgar Meydanı

HogwartsÜCRET NE KADAR?
Turumuzun katılım ücreti 900 £ olarak belirlenmiştir. Gezi esnasında ekstra ücretli hiçbir tur bulunmamaktadır.


ÜCRETE NELER DÂHİL?
Uçak Biletleri, Konaklama, Otelde Kahvaltı + Wi-Fi Erişimi, Profesyonel Rehberlik, Seyahat Sağlık Sigortası, Şehir Vergileri, Bagaj Hakkı, Seyahat Kiti, Fotoğraf Çekimi, 7/24 Danışmanlık, Şehir İçi Ulaşım, Stüdyo Turu, Yurt Dışı Harcı, Havalimanı Transferleri


ÜCRETE NELER DÂHİL DEĞİL?
Kişisel giderler, tur ücretinin kapsamı dışındadır. Akşam yemekleri, vize, alışveriş, eğlence gibi...


VİZE & PASAPORT İŞLEMLERİ
Seyahatimiz için geçerli bir pasaporta ve İngiltere vizesine ihtiyacınız bulunuyor. Tüm vize işlemleri ile firmamız ilgilenmektedir.


STÜDYODA NELER VAR?
Warner Bros stüdyolarında bizi Harry Potter evrenine ait birçok nefis sürpriz bekliyor.

 

Peron 9¾

Yasak Orman

Büyük Salon

Diagon Sokağı

İksir Sınıfı

Düşünseli

Umbridge'in Odası

Kusturan Pastil

Basilisk

Şahgaga

Cincüceler

Aragog

Sırlar Odası

Görünmezlik Pelerini

Şamarcı Söğüt

Yeşil Perde Efektleri

19 Yıl Sonra Kostümleri

Noel Balosu Kostümleri

Beuxbatons Kostümleri

Grafik Çalışmaları

Kış Modelleri

Quidditch Formaları

Teknik Çizimler

Harry Potter ÜrünleriİNGİLTERE VİZESİ
Tur için gerekli olan vize işlemleri ile firmamız ilgilenmektedir. Konsolosluk tarafından talep edilen kişisel belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Vize departmanımız, gerekli evraklarla ilgili bilgileri sizle paylaşmaktadır.


DİĞER BİLGİLER
İngiltere'de telefonunuzu kullanmak isterseniz, seyahate çıkmadan önce operatörünüzü arayarak uygun paketleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca banka ve kredi kartlarınızı da kullanıma açtırabilirsiniz. Yurt dışı işlemleri için mobil şubenizden veya telefonla müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Bavul hazırlığı için de size gerekli bilgileri veriyoruz.


YASAL UYARI
Firmamız tarafından düzenlenen Londra Turu, resmi bir Warner Bros. Entertainment, Inc. organizasyonu değildir. Söz konusu Londra gezimiz Warner Bros şirketi, Harry Potter kitap serisinin yayın hakkı sahipleri ve eserin yazarı olan J. K. Rowling’in resmi temsilcileri tarafından düzenlenen veya onaylanan bir program değildir. Londra turumuz kapsamında, Harry Potter film serisinin çekildiği yetkili Warner Bros stüdyolarını ve Sherlock Holmes çekim mekânlarını ziyaret ediyoruz. Harry Potter kitap ve film serisinin tüm hakları Warner Bros, Scholastic Corporation ve J. K. Rowling’e aittir.

Tur programını indirmek için buraya tıklayınız.