top of page
Dağları'nda kamp

TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

Pozitif Turistik Servis Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi'nin tescilli markası olan Pangea Voyage yurt içi ve yurt dışı organizasyonları için belirlenen iptal ve iade koşulları, ayrıntılı olarak katılımcılara ve adaylara sunulmaktadır. Organizasyonlarımız hakkında bilgi almak isteyen ve organizasyonlarımıza katılmak için kayıt yaptıran her kişiye, eksiksiz olarak program tanıtım dosyası ve tur sözleşmesi temin edilmektedir. Tur sözleşmesi içeriğinde iptal ve iade koşulları, ödeme bilgileri, satın alınan hizmetler, katılımcı hakları, firma hakları, yasal yükümlülükler ve güvenceler yer almaktadır. Pangea Voyage, bir Pozitif Turistik Servis Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi markasıdır. Gezilerimiz, A Grubu 10025 numaralı TÜRSAB üyesi firmamız Pozitif Turistik Servis Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi güvencesi altında yapılmaktadır. Mesafeli Satış Sözleşmesi kapsamında İstanbul Mahkemeleri ve İstanbul İcra Daireleri yetkilidir.

 

TARAFLAR

Tur sözleşmesi, yurt içi ve yurt dışı gezi organizasyonları düzenleyen Pozitif Turistik Servis Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi(Bundan sonra "Tur Firması" olarak anılacaktır.) ve organizasyona katılmaya karar veren, sözleşme dahilinde kimlik bilgileri sunulan aday(Bundan sonra "Katılımcı" olarak anılacaktır.) arasında gerçekleşmektedir.

 

MADDE I

Katılımcı, tur programını ve tur sözleşmesini eksiksiz şekilde inceledikten ve tamamen mutabık kaldıktan sonra sözleşmeyi Tur Firması ile karşılıklı olarak imzalayabilir.

 

MADDE II

Tur Firması, Katılımcıya tur programını ve genel bilgileri eksiksiz şekilde sunmakla yükümlüdür.

 

MADDE III

Katılımcı, tur sözleşmesini imzaladıktan sonraki ilk yedi gün içerisinde herhangi bir mazeret sunmadan tur sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir. Bu durumda Katılımcının herhangi bir cayma bedeli ödemesine gerek bulunmamaktadır.

 

MADDE IV

Program öncesinde, program başlangıç döneminde veya program esnasında meydana gelebilecek her türlü doğal afet, teknik arıza, siyasi olay, yurt dışı çıkış yasağı, pandemi, tıbbi risk gibi durumlarda organizasyon iptal edilebilir veya ileri bir tarihe ertelenebilir. Tur Firması ve Katılımcının kontrolü dışında gerçekleşen bu tür kısıtlayıcı durumlar, hukukta "Mücbir Sebep" olarak adlandırılmıştır. Mücbir sebeplerden dolayı Tur Firması veya Katılımcı sorumlu tutulamaz.

 

MADDE V

Program başlangıcından önce gerçekleşen Mücbir Sebep kapsamındaki zorunlu iptallerde, Katılımcı tarafından ödenen tur bedeli en fazla üç ay içerisinde kendisine iade edilir. Bu iadeye, üçüncü kişilere ödenen ve iadesi mümkün olmayan faturalandırılabilir masraflar, harçlar, yasal vergiler dahil değildir.

 

MADDE VI

Katılımcı, program başlangıç tarihine 90 günden fazla zaman varken keyfi nedenlerle iptal hakkını kullanırsa, kendisine tur ücreti üzerinden %10 kesinti uygulanır. Seyahat başlangıcına 61 ve 90 gün arası süre varken yapılan iptallerde %20, 30 ve 60 gün arası süre varken yapılan iptallerde %40 kesinti uygulanır. Bu kesintiler, toplam tur ücreti üzerinden yapılır. Katılımcı tarafından henüz ödenmeyen tutarlar Katılımcıya fatura edilir. Katılımcı adına ulaşım, konaklama, sigorta ödemeleri yapılmaktadır. Katılımcının keyfi iptali durumunda, üçüncü şahıs firmalar bu ücretleri iade etmemektedir. Ek olarak diğer katılımcıların ve kontenjan durumu nedeniyle kafilede yer alamayan diğer adayların haklarını korumak adına bu kesintiler uygulanmaktadır.

 

MADDE VII

Program başlangıç tarihine otuz günden az zaman varken Katılımcı tarafından yapılan keyfi iptallerde, Katılımcı tarafından ödenen tur bedeli iade edilmez. Bu durumda tur ücreti üzerinden %100 kesinti uygulanır. Katılımcının henüz ödemediği tur bedeli varsa, bu bedel Katılımcıya fatura edilir.

 

MADDE VIII

Katılımcının veya birinci dereceden akrabasının vefatı halinde, Katılımcı tarafından ödenen tur bedeli on dört gün içerisinde kendisine iade edilir. Bu iadeye, üçüncü kişilere ödenen ve iadesi mümkün olmayan faturalandırılabilir masraflar, harçlar, yasal vergiler dahil değildir.

 

Sözleşmede ve ön bilgilendirmelerde sunulan ayrıntılar dışında merak ettiğiniz konular varsa, bize her zaman ulaşabilirsiniz. Pangea Voyage ailesi olarak, katılımcılarımıza tüm ödeme, iptal ve iade süreçlerinde yardımcı olmak önceliğimiz. Turlarımızda bize eşlik eden veya eşlik etmeye karar veren her misafirimizi, ailemizden bir parça olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, istisnasız tüm iade süreçlerinde en ufak bir mağduriyet ve kayıp yaşamamanız için inisiyatif alıyoruz.

bottom of page