top of page
Image by rigel

MİSTİK FAS

.
.

Sıra geldi yeni Fas maceralarına... Çok farklı, çok gizemli topraklara adım atacağız. Masalsı bir Fas deneyimi bizi bekliyor. Ziyaret edeceğimiz her şehir, farklı öyküler barındırıyor. Şimdi bilgi zamanı...

GENEL BİLGİLER
Fas'a uçakla seyahat edeceğiz. Maceramızın kalkış noktası ise İstanbul olacak. Fas içerisindeki ulaşımımızı, kafilemize özel bir araçla sağlayacağız. Gezi boyunca profesyonel rehberlerimiz sizle olacaklar.

TARİHLER
5 - 12 Eylül
16 - 23 Ekim
11 - 18 Kasım


NERELERİ ZİYARET EDECEĞİZ?
Tanca, Chefchaouen, Fes, Sahra Çölü, Todgha Gorge Vadisi, Atlas Stüdyoları, Aït Benhaddou, Marakeş, Kazablanka

KATILIM ÜCRETİ
Turumuzun katılım ücreti, 1.490 Eurodur. Peşin ödemede indirim sağlanmaktadır. Erken kayıt ve taksit avantajları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ÜCRETE NELER DÂHİL?
Belirlenen tur ücretine, aşağıdaki hizmetler dâhildir. Aşağıda belirtilen hizmetler dışında kişisel bazı harcamalarınız bulunuyor. Alışveriş, akşam yemeği, eğlence, hediyelik eşya gibi çeşitli giderler için yanınızda bir miktar cep harçlığı getirmenizde fayda var.
.
.

 

Uçak Biletleri

Otel Konaklaması

Kahvaltılar

Rehberlik

Sahra Çölü Turu

Sağlık Sigortası

Şehir Vergileri

Çölde Akşam Yemeği

Atölye Gezileri

7/24 Danışmanlık

Bagaj Hakkı

Fas İçi Ulaşım

.
.

FAS'TA BİZİ NELER BEKLİYOR?
Ziyaret edeceğimiz şehirler, birbirinden farklı güzellikler barındırıyor. Her birinde bizi eşsiz öyküler bekliyor. İlk olarak Tanca'dayız ve mitolojik öykülere de konuk olmuş bu mistik kenti gezmeye başlıyoruz.

İkinci gün mavi kasaba Chefchaouen'a geçiyoruz. Burada sokaklar, evler, duvarlar tamamen mavi... Öyküsü de oldukça ilginç... Hayatınızdaki en güzel fotoğrafların bazılarını kesinlikle burada çekeceksiniz. Bu arada burası ''Şafşavan'' diye telaffuz ediliyor. Chefchaouen sonrasında baharat pazarları ve tabakhaneleri ile ünlü kızıl şehir Fes'teyiz. Burada çok güzel bir seramik atölyesini de ziyaret edeceğiz.

Gün batımından önce ise büyüleyici Büyük Sahra Çölü'nde olacağız. Berberi dostlarımız bizi çölün girişinde karşılayacak ve güneşin batışını izlemek için develerle kum tepelerine doğru yola çıkacağız. Güzel bir yolculuğun ardından çölün sonsuzluğunun içindeyiz. Berberi çadırlarına vardık ve bize ilk olarak geleneksel nane çayını ikram ettiler. Ardından sırada güzel bir yemek var. Yemek sonrasında ise gece boyunca ateş başında müzik yapacak, dans edeceğiz. Gece yarısı kum tepelerine çıkıp uzanacağız. Karşımızda büyüleyici ve eşsiz galaksimiz var. Meteor yağmuru izlemek ve Berberi dostlarımızdan bin bir gece masallarını dinlemek için harika bir fırsat...

Çöl macerası sonrası doğa harikası Todgha Gorge Vadisi bizi bekliyor. Akşam konaklamamız ise tarihi Ouarzazate şehrinde olacak. Ertesi gün dünyaca ünlü birçok filme ve diziye ev sahipliği yapan Atlas Film Stüdyoları'nı ziyaret edeceğiz. Bu güzel ve eğlenceli ziyaretin ardından tarihi Aït Benhaddou köyünü ziyaret edeceğiz. Game of Thrones, Mumya, Gladyatör, Babil, Star Wars, Pers Prensi, Cennetin Krallığı, Arabistanlı Lawrence gibi dünyaca ünlü birçok yapım bu bölgede çekildi.

Bu güzel tecrübenin ardından kaosun başkenti Marakeş'teyiz. Bu kaos başka bir kaos... Fas'ın yerel kültürünü en iyi hissedebileceğimiz şehirlerden biri olan Marakeş, gerçekten unutulmaz olacak. Marakeş'te iki gün kaldıktan sonra Kazablanka'ya geçiyoruz. Fas'ın ekonomi merkezi olarak bilinen ve ünlü ''Casablanca'' filmi ile tüm dünyanın belleklerine kazınan beyaz şehir Kazablanka, maceramızın finaline ev sahipliği yapacak. Buradaki en önemli noktaları da ziyaret ettikten sonra İstanbul yolculuğumuz başlıyor.


DİĞER BİLGİLER
Fas'ta para birimi olarak Fas Dirhemi kullanılmaktadır. Tüm döviz işlemleri için size yardımcı oluyoruz. Fas, vatandaşlarımızdan vize talep etmiyor. Sadece pasaportunuzla bu deneyime katılabilirsiniz. Banka kartlarınızı ve telefonunuzu Fas'ta kullanmak istiyorsanız, seyahat öncesinde bize bildirebilirsiniz. Bu konularda ve bavul hazırlığı hakkında size gerekli tüm bilgileri sunuyoruz.

Tur Programı İçin Tıklayınız.

Başvuru İçin Tıklayınız.

.
.

bottom of page