top of page
Göl Evleri

SIK SORULAN SORULAR

HANGİ TURLARINIZ VAR?

Aktif programları burada inceleyebilirsiniz.

 

NASIL PASAPORT ALIRIM?

Pasaport başvurusu oldukça kolay bir süreçtir. Tüm detayları burada inceleyebilirsiniz.

 

VİZE İŞLEMLERİ NASIL OLUYOR?

Tüm vize işlemleri ile biz ilgileniyoruz. Siz sadece konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri temin etmelisiniz. Schengen vizesi için istenen belgeleri burada, İngiltere vizesi için istenen belgeleri de burada bulabilirsiniz. Vize belgeleri ortalama bir günde temin edilebilir.

 

TURLARDA ULAŞIM NASIL OLUYOR?

Otobüsle ve uçakla gerçekleşen çeşitli turlarımız var. Avrupa turlarımızda bize özel bir otobüs kullanıyoruz. Britanya, Norveç, Fas, Mısır, Svalbard, Asya, Güney Amerika ve Afrika gezilerimizde ise uçak ile seyahat ediyoruz.

 

OTOBÜSLE SEYAHAT YORUCU MU?

Başta yorucu gibi görünse de pek öyle değil. Konforlu bir araç kullanıyoruz, özenle hazırlanmış ferah bir rotaya sahibiz, düzenli olarak mola veriyoruz. Uzun yolculuklarımızı gece saatlerinde yapıyoruz. Böylece gün ışığını şehirleri gezerek değerlendiriyoruz.

 

OTOBÜS RAHAT MI?

Konforlu bir araca ve tecrübeli bir ekibe sahibiz. Aracımızda geniş koltuk aralığı, priz, USB bağlantısı, kişisel ekran, klima, sıcak ve soğuk içecek servisi bulunuyor. Düzenli olarak tam donanımlı dinlenme tesislerinde mola veriyoruz. Ekip arkadaşlarımız size her konuda yardımcı oluyorlar. Konforlu bir deneyim sizi bekliyor.

 

OTOBÜSTE KİMLE OTURACAĞIM?

Seyahate eğer yalnız katıldıysanız, en uyumlu olabileceğinizi düşündüğümüz katılımcımızla sizi eşleştiriyoruz. Yolculuk esnasında değişiklik isteği ve farklı konularda her zaman ekip arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

OTOBÜSTE İNTERNET VAR MI?

Otobüste internet bağlantısı bulunmuyor. Otellerimizde ücretsiz Wi-Fi olanağı bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezlerinde de birçok yerde internet bağlantısı bulabilirsiniz. Acil durumlarda ekip arkadaşlarımıza ulaşarak ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 

MOLALAR NASIL OLUYOR?

Yolculuk sırasında tam donanımlı dinlenme tesislerinde mola veriyoruz. Bu dinlenme tesislerini özenle seçiyoruz. Tesislerimizde yemek, lavabo, internet, kafeterya, alışveriş olanakları bulunmaktadır. Şoförlerimizin dinlenme süreçleri ve kafilemizin ferah bir yolculuk yapması adına hassas davranıyoruz. Molalar tam anlamıyla çok keyifli geçiyor.

 

BAGAJ HAKKIM VAR MI?

Her turda bagaj hakkınız bulunmaktadır. Bir adet büyük boy, bir adet küçük boy çanta alabilirsiniz.

 

OTELDE KİMLE KALACAĞIM?

Tıpkı otobüs oturma planındaki gibi, seyahate tek katılmanız durumunda sizi en uygun şekilde bir başka arkadaşımızla eşleştiriyoruz.

YANIMA NELER ALAYIM?

Güzel bir ihtiyaç listesi hazırladık. Rotaya ve mevsime göre size lazım olanları yanınıza alabilirsiniz. Listeye ulaşmak için buraya tıklayın.

 

EKİP NASIL?

Sürücülerimiz, daha önce çalıştığımız tecrübeli ve uyumlu kişilerdir. Rehberimiz ve koordinatörlerimiz, genç arkadaşlardan oluşmaktadır. Rotalarımızı defalarca gezen, her türlü detayı tecrübe eden, uyumlu, dinamik, samimi bir ekibimiz bulunuyor.

 

BAŞVURU NASIL OLUYOR?

İlgilendiğiniz tur için burada başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Formu eksiksiz olarak doldurmanız ve kendinizi tanıtmanız son derece önemli. Seyahatin kalitesi ve diğer katılımcıların verimli bir tecrübe yaşamaları adına tüm yol arkadaşlarımızı özenle seçmek durumundayız.

 

NASIL SEÇİLİRİZ?

Dileyen herkesin bu tecrübeyi yaşaması adına elimizden geldiğince uygunluk sağlamaya çalışıyoruz. Seyahatlerimizde yaş sınırlaması uygulamıyoruz. Bu masalsı gezilere katılmak için uyumlu, diğer katılımcılara saygılı, rotaya ve konsepte ilgi duyan, planlanan rota hakkında belirli derecede bilgi sahibi olan arkadaşları seçmeye özen gösteriyoruz.

 

KAYIT SÜRECİ NASIL OLUYOR?

Web sitemiz üzerinden başvuru formunuzu doldurduktan sonra tur danışmanlarımız, başvurunuzu incelemeye alıyorlar. Size maksimum 48 saat içinde geri dönüş sağlanmaktadır. Bu aşamada size tur kuralları ve sözleşme içeriği tüm yönleriyle anlatılmaktadır. Kayıt öncesinde eksiksiz ve sağlıklı bilgilendirilmeniz önemli. Tüm detaylarda mutabık kalmanız durumunda size paket tur sözleşmesi gönderiyoruz. Sözleşmeyi bir avukat ya da hukuki danışman eşliğinde inceleyebilirsiniz. Sözleşme maddelerinde de mutabık kalmanız durumunda kayıt sürecine devam edilir. Sözleşme imzalandıktan sonra gerekli kimlik bilgilerinizi iletebilir, ön ödemenizi yapabilir ve faturanızı alabilirsiniz.

 

YABANCI DİL BİLMEM ŞART MI?

İngilizce ve diğer yabancı dilleri bilmek şart değil. Tur esnasında yemek, alışveriş, müze, ulaşım, eğlence gibi konularda koordinatör arkadaşlarımız size gerekli desteği vermektedir.

 

TEK KATILABİLİR MİYİM?

Evet, katılabilirsiniz.

 

TEK KATILIRSAM SIKILIR MIYIM?

Bu konuda herhangi bir endişe yaşamanıza gerek bulunmuyor. Katılımcıların büyük kısmı, gezilerimize tek katılmaktadır. Oluşturduğumuz samimi ve hareketli atmosfer sayesinde tüm katılımcılar daha ilk günden kaynaşmaktadır. Yeni insanlar tanımanın verdiği o keyif, seyahatin heyecanıyla birleşerek size güzel anılar, tatlar bırakacaktır. Yol arkadaşlarımız saygılı, iletişime açık, samimi dostlardan oluşmaktadır.

 

SINGLE FARKI VAR MI?

"Single Farkı" tabiri, genellikle seyahatlere tek katılma ve otelde tek kişilik odada konaklama gibi durumlarda yaşanan muhtemel ücret farkı için kullanılır. Seyahate yalnız katılmanız durumunda herhangi bir fark ödemenize gerek bulunmuyor. Otellerde tek kişilik odada konaklamak isterseniz, bu durumda bir miktar fark ödemeniz gerekiyor. Bu fark, rotaya ve otellere göre değişiklik göstermektedir.

 

HASTALIĞIM ENGEL OLUR MU?

Bu konuda uzman bir doktordan tavsiye almanız önemli. Bazı sağlık problemleri, seyahate engel teşkil etmez. Rotalarımızı ve gün sayımızı dikkate alarak bu konuda karar vermelisiniz. Hiçbir şey, sağlığınızdan daha değerli değil.

 

ÜCRETLENDİRME NASIL?

Turlarımızda en uygun fiyatlandırmaları sunmaya çalışıyoruz. Tüm rotalarımızda kaliteli bir içerik sizi bekliyor. Tüm bu yüksek kalitenin yanı sıra, fiyatlandırmayı oldukça düşük seviyede tutuyoruz. Bunun nedeni, verimli ve huzurlu gezi isteğimizden geliyor.

 

ÜCRETE NELER DÂHİL?

Belirlenen tur ücretlerine tüm ulaşım giderleri, konaklama, otel kahvaltıları, seyahat sağlık sigortası, rehberlik, bagaj hakkı, şehir vergileri, danışmanlık dâhildir. Ayrıca uçaklı Fas, Londra, Svalbard turlarında transferler ve aktiviteler dâhildir. 

 

BAŞKA NE TÜR GİDERLERİM OLUR?

Programlarımızda kişisel harcamalarınız bulunmaktadır. Eğlence, yemek, alışveriş gibi konularda giderleriniz olmaktadır. Vizeli turlarımızda vizeye ihtiyacınız varsa, vize harcamalarınız ücrete dâhil değildir. Firmamız, vize konusunda size tam danışmanlık sağlamaktadır. Ayrıca 500 TL tutarında yurt dışı çıkış harcı gideriniz de bulunuyor.

 

İNDİRİM VAR MI?

Seyahatlerimizde, programa ve tarihe bağlı olarak erken kayıt, peşin ödeme ve grup indirimi yapılmaktadır.

 

PANGEA SADAKAT PROGRAMI NEDİR?

Herhangi bir organizasyonumuza katılan misafirlerimiz, gelecekteki tüm gezilerde özel indirim hakkına sahiptirler.

 

İPTAL KOŞULLARI NEDİR?

Seyahat döneminde muhtemel bir pandemi, tıbbi risk, doğal afet, darbe, yurt dışı çıkış yasağı gibi zorunlu durumlar yaşanırsa ve turumuz gerçekleşmezse, ödemiş olduğunuz tüm tur bedeli herhangi bir kesinti olmadan tarafınıza iade edilmektedir. Tur sözleşmesini imzaladıktan sonraki ilk yedi gün içerisinde hiçbir mazeret sunmadan cayma hakkınız bulunuyor. Bu durumda da ön kayıt ücretiniz herhangi bir kesinti olmadan tarafınıza iade edilmektedir.

 

Katılımcı, program başlangıç tarihine 90 günden fazla zaman varken keyfi nedenlerle iptal hakkını kullanırsa, kendisine tur ücreti üzerinden %10 kesinti uygulanır. Seyahat başlangıcına 61 ve 90 gün arası süre varken yapılan iptallerde %20, 30 ve 60 gün arası süre varken yapılan iptallerde %40, 30 günden az zaman varken yapılan iptallerde %100 kesinti uygulanır. Bu kesintiler, toplam tur ücreti üzerinden yapılır. Katılımcı tarafından henüz ödenmeyen tutarlar Katılımcıya fatura edilir. Katılımcı adına ulaşım, konaklama, sigorta ödemeleri yapılmaktadır. Katılımcının keyfi iptali durumunda, üçüncü şahıs firmalar bu ücretleri iade etmemektedir. Ek olarak diğer katılımcıların ve kontenjan durumu nedeniyle kafilede yer alamayan diğer adayların haklarını korumak adına bu kesintiler uygulanmaktadır. Fakat yasaya göre "Mücbir Sebep" olarak adlandırılan her türlü zorunlu durumda, herhangi bir kesinti olmadan iade alma hakkınız var.

 

ÖDEME PLANI NASIL?

Kayıt esnasında tur sözleşmesinin imzalanmasından sonra ücretin %40’ı ödenmektedir. Kalan tutarı seyahat başlangıç tarihinden 15 gün önce ödeyebilirsiniz. Ödemeler, Euro, Dolar ve Türk Lirası olarak yapılmaktadır.

 

YURT DIŞINDA KART KULLANIMI

Kredi ve banka kartlarınızı yurt dışında kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamanız üzerinden kartınızın kullanım durumunu kontrol etmelisiniz.

 

NE KADAR CEP HARÇLIĞI ALAYIM?

Bu durum rota ve süreye göre değişiklik göstermektedir. Her turda kişisel beslenme, alışveriş, eğlence giderleriniz olur. Rotaya bağlı olarak ortalama giderleri sizle paylaşıyoruz. Bu sayede seyahat öncesinde kişisel bütçe hesabınızı çok sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

 

REHBERLİK VAR MI?

Tüm gezilerimizde size zengin bir rehberlik sunuyoruz. Ezber anlatımların dışına çıkıyoruz ve daha öyküsel bir sunum gerçekleştiriyoruz. Bu sayede ilginç bilgiler, aklınızda çok daha kalıcı yer edinecekler. Ziyaret ettiğimiz bu güzel şehirleri tam anlamıyla verimli gezebilmek için iyi bir rehberlik şart diyebiliriz.

 

GRUPLA GEZMEK ZORUNLU MU?

Dilerseniz rehber eşliğinde grupla gezebilir, dilerseniz bireysel olarak hareket edebilirsiniz. Bu tercih tamamen size bırakılıyor. Şehri bireysel olarak keşfetmek isteyen misafirlerimize de gerekli tüm bilgi desteğini sağlıyoruz. Bu sayede içiniz rahat şekilde tek başınıza da gezebilirsiniz. Özgür tur konsepti sizle...

 

SERBEST ZAMAN VAR MI?

Rotamızı özenle hazırladık. Her şehirde yeterli zamanımız olacak. Şehrin dokusunu tam anlamıyla yaşamak için ara sokaklarda gezmek, fotoğraf çekmek, hediyelik hatıralar almak, yemek yemek, eğlenmek, hoş bir mekânda oturup kahve içmek gerekir. Tüm bunlar için geniş bir serbest zamanınız bulunuyor. 

 

YEMEK KONUSU NASIL OLACAK?

Gerçekleştirdiğimiz her rotada yemek konusunda size yardımcı oluyoruz. Bütçe ve zaman durumunuza göre size tüm opsiyonları sunuyoruz. Siz de kendiniz için en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

 

ALIŞVERİŞ YAPABİLİR MİYİZ?

Evet, bunun için de çok güzel fırsatlarınız olacak. Size seyahat sırasında gerekli bilgilendirmeleri yapacağız. Bu sayede bütçenizi aşmadan keyifli vakit geçirebileceksiniz. Roma’da aynı biblo için 1 € da ödeyebilirsiniz, 5 € da. Bu tarz püf noktaları, böyle bir gezide çok önemli yer tutuyor. Tüm tecrübemizle size yardımcı olacağız.

 

MÜZEYE GİDEBİLİR MİYİZ?

Londra gezimizde programda birçok müzeye yer verdik. Bu müzeler için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Avrupa turlarımızda program daha yoğun olduğu için dilediğiniz müzeleri serbest zamanınızda ziyaret edebilirsiniz. Size tüm müzelerin içeriğini, bilet ücretlerini, kampanya ve indirimlerini önceden bildireceğiz. Bütçe ve zaman planlamanızı yapabilirsiniz.

 

GEZİLERDE NASIL AKTİVİTELER VAR?

Programlarımızda bol bol aktivite var. Bunların bazılarını otobüste, bazılarını gezdiğimiz şehirlerde birlikte yapacağız. Bir kısmını da serbest zamanınızda bireysel olarak tecrübe edebilirsiniz. Elektrikli scooter ile şehir turu yapacak, termal havuzda dinlenecek, gurme turuna katılacak, gece Pub Crawl etkinliği ile eğlenecek, Avrupa’nın en güzel plajlarında yüzecek, müzede elektrik deneylerine katılacak, Kutup ayılarını fotoğraflayacak, çölde bir gece geçirecek, Harry Potter gibi King’s Cross’ta duvardan geçmeye çalışacağız. Bu liste daha da uzuyor. Her rotanın kendine has güzellikleri var.

bottom of page