Houses Satır

Ankara Anlaşması Nedir?

Bu yazımızda size Ankara Anlaşması hakkında güzel bilgiler vermeye çalışacağız. Ankara Anlaşması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının iş kurma vizesiyle İngiltere’de yaşamalarına olanak sağlıyor. 12 Eylül 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında varılan bu mutabakat, 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. Bu nedenle bu harika fırsatı değerlendirmek için sadece birkaç ayımız kaldı.

 

Fırsat İçin Son Aylar

İngiliz hükümetinin aldığı Brexit kararı sonucunda İngiltere, AB üyeliğinden ayrıldı. Bu nedenle Ankara Anlaşması’nın geçerliliği son bulacak. İngiltere, geçiş süreci sebebiyle anlaşmanın sonlanması için 31 Aralık 2020 tarihine kadar süre verdi. Bu tarihten sonra başvurular kabul edilmeyecek. Anlaşılan o ki bu muazzam fırsatı yakalamak için önümüzde kısa bir süre var.

 

Ankara Anlaşması’nın Faydası

Bu iş vizesi ile birlikte İngiltere’de serbest dolaşım, oturum ve çalışma iznine sahip oluyorsunuz. Ayrıca tüm Avrupa ülkelerine de vizeye ihtiyaç duymadan seyahat edebileceksiniz. İngiltere, gelir konusunda da sizin için çok büyük bir fırsat olacak. Çalışma koşulları, ücretler, kaliteli hayat standartı ve vize muafiyeti gibi çok fazla avantaj var.

Oturum izninizin devam ettiği süreçte gerekli koşulları yerine getirmeniz durumunda İngiltere vatandaşı olma hakkınız bulunuyor. İngiltere pasaportu, dünya üzerinde diplomatik açıdan en güçlü pasaportlardan biri. Aileniz için de büyük bir fırsat sizi bekliyor.

 

Süreç Nasıl İşliyor?

Ankara Anlaşması’ndan faydalanabilmek için Türkiye’den başvuru yapmanız gerekiyor. İngiltere’de kuracağınız düzen ve iş durumunuzla ilgili belgeleri temin etmelisiniz. İngiltere’de ne iş yapacağınızı, senelik planınızı, İngiltere’de yaşamayı neden istediğinizi açık bir şekilde sunmanız önemli. Talep edilen belgeleri eksiksiz temin edebilir ve süreci doğru yönetebilirseniz, çok kolay bir şekilde yeni bir hayata başlayabilirsiniz.

İlk etapta İngiltere bir yıllık oturum izni veriyor. Bu süreçte İngiltere’deki toplumsal yaşama uyum durumunuzu ve iş faaliyetlerinizi izliyorlar. Bir yılın sonunda kriterlere uyum sağladıysanız, üç yıllık yeni bir oturum izni alıyorsunuz. Bu süreci de başarılı geçirdikten sonra süresiz oturum hakkınız oluyor. İngiltere’de geçireceğiniz toplam 6 yılın sonunda, İngiltere vatandaşlığı için başvuru hakkınız bulunuyor. Artık İngiltere pasaportu sahibi olabilirsiniz.

Oturum izni aldıktan sonra yıl içinde Türkiye’yi ziyaret edebilirsiniz. Bir yıl içerisinde İngiltere dışında geçireceğiniz zaman, altı ayı geçmemeli. Buna dikkat edelim. Günlük hayatınızı devam ettirmenize yetecek kadar İngilizce bilmeniz, ülkenin kültürüne uyum sağlamanız, kendinize yetecek kadar gelir kazanmanız önemli hususlar…

 

Kimler Başvurabilir?

Herhangi bir iş alanında uzmanlığı bulunan ve 18 yaşını dolduran her vatandaşımız, bu anlaşma ile İngiltere’de yaşama hakkına sahip olabilir. İngiltere’ye yerleştikten sonra uzman olduğunuz bu iş alanında çalışmanız gerekiyor. Süresiz oturum izni alana kadar başka bir işte çalışmanız yasak. Dadı, berber, kuaför, marangoz, tesisatçı, avukat, web tasarımcı, sıva ustası, öğretmen, koruma, otomobil tamirciliği, grafik tasarımcı, fayans ustası, marangoz, terzi, bahçıvan, diyetisyen, masöz, taksici, temizlikçi ve daha nicesi… Burada verdiğimiz meslek listesi sayfalarca sürebilir. Uzman olduğunuz bir işe sahip olmanız yeterli. Bu açıdan Ankara Anlaşması çok büyük bir kapı açıyor.

 

Nasıl Başvuru Yapacağız?

Ankara Anlaşması konusunda firmamızdan başvuru desteği alabilirsiniz. Vize aşaması oldukça hassas bir süreçtir ve hataya yer bulunmuyor. Sizin için tüm evrakların teminini sağlıyoruz. İngiltere’de kuracağınız işle ilgili gerekli ayarlamaları yapıyor, bu konuda konsolosluğa verilecek iş planını ve diğer gerekli bilgileri hazırlıyoruz. Motivasyon ve niyet mektubunuzu yazacağız. Gerekli tüm formları eksiksiz şekilde dolduracağız. Sizi ve İngiltere planınızı tüm detaylarıyla konsolosluğa sunacağız. Başvurunuz, olabilecek en sağlam şekilde ve hiçbir eksiği olmadan yetkililere iletilecek. Başvuru sonrası işlem sürecini de sizin için takip ediyoruz. Kısacası, karar vermeniz yeterli. Ardından tüm aşamaları sizin için gerçekleştiriyoruz.

Pozitif Turistik Servis Hiz. Tic. Ltd. Şti.

İnönü Mah. - Cumhuriyet Cad. - No: 83/4

Şişli, İstanbul - Posta Kodu: 34373

TÜRSAB Belge Numarası: A Grubu 10025

7/24 WhatsApp: 0 552 472 13 10

İstanbul Merkez Ofis: 0 212 231 8 231

E-Posta: info@pangea-voyage.com

Online Vize, Lamel Travel, Pangea Voyage

Yaprak

©2014 - 2021 Pangea Voyage

Her hakkı saklıdır. Site içerisinde bulunan görsel ve yazılı içerikler izinsiz kullanılamaz, kopyalanamaz.